Chat, Internet Relay Chat, Chat Odaları

Chat, hey gidi günler hey. Denizi aşırı ilk chat ın 1989 yılın da Finlandiya ve Amerika arasında yapıldığı o günler geldi aklıma. Öncesi de var tabi ki mesele ilk chat altı kanallı idi ve her kanalda en fazla beş kişi sohbet edebiliyordu. Peki yıl kaçtı 1973 zamanda kaybolmak gibi. Eski zamanları düşününce şu yaşadığımız dönemle kıyas edince gerçekten insanın nerden nereye diyesi geliyor. O zamanlar da imkanlar kısıtlı her şeyden evvel bizim Türkiye’de bütün bunlardan haberimiz bile yok. O zamanlarda biz tek kanallı televizyon olan trt1 yayınını izliyorduk ve Chat falan bir haberimiz dahi yoktu.

Yaşadığımız yıllarda ise çok başka. Nerde ise tüm web site ve uygulamaların chat özelliği var. Zaten olmaması düşünülemez bile. Aklımıza gelenler şuan için sosyal medya ve benzeri siteler ama öyle değil aslında. IRC temel çıkış noktası. Amaç bizden çok uzakta olan insanlar ile iletişim halinde olmak chat yapmak. Şuan kullanıdığımız chat siteleri gibi. Metin tabanlı yani yazışarak yaptığımız chat yeni insanlar tanımak adına en güzel ortamlardan bir tanesi. Kullanıcı kitlesi azalsa da chat hala eğlenceli ve arkadaş bulma noktasında ilk sıralarda geliyor. Türkiye de yükseliş dönemi ise dalnet sonrası zamanlardır. Bir çok chat sitesi kullanıma açılmış ve insanlar buraları doldurmuşlardır.

Peki insanları çeken nokta nedir. Kendilerini yalnız hissetmeleri bastırılmış duygular, yeni kişilerle arkadaş olma merakı, beklide bazı insanlar için cinsel iç güdelerin çekinmeden dışa vurulacağı tek alanlar idi. Ama bütün bunlar öyle olsa bile en güzel ve harika arkadaşlarında ev sahibi olmuştur chat siteleri. Şimdi ne yapmalı peki. Bir chat sitesi bulmalı ve çevrim içi insanlar ile yeni arkadaşlıklar kurmak için sohbet etmeye başlamalı. Bu bir tavsiye tabi ki eğer değişik ve heyecanlı aynı zamanda eğlenceli bir ortam arıyor iseniz chat odalarını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. * Gerekli alanlar işaretlendi
Name *
Email *
Website

Radyolu Chat Siteleri

Gonulfm Radyo Dinle Sohbet Yap

Gonulfm Sohbet Odaları

Türkçe Gönül mIRC Script İndir

mirc indir
radyo gonulfm dinle